על פינוי בינוי ועל קשר העבר לאפגד – יזם וקבלן בניה - אפגד - מרגישים בבית | דירות חדשות למכירה
x

הצהרת נגישות

אנו, חברת אפגד בע"מ מעניקים חשיבות במתן שירות שוויוני לכל אדם ועושים את מירב המאמצים לשפר את השירות שניתן לאנשים בעלי לקויות שונות ואשר זקוקים להנגשה. לשם כך אנו משקיעים מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט. מטרת ההנגשה הינה להקל על השימוש באתר, וכן להפוך את המידע לזמין יותר עבור אנשים אשר מתקשים להשתמש באתרי אינטרנט לא מונגשים.

מה זה אתר נגיש?
אתר נגיש מאפשר לאנשים עם מגוון רחב של לקויות, כגון לקות ראייה, לקות שמיעה, לקות תנועה, לקות למידה ועוד להשתמש באתר אינטרנט מסוים ביעילות מירבית, לצורך קבלת המידע שבאתר ו/או ביצוע פעולות באתר האינטרנט.

ההתאמות שבוצעו באתר האינטרנט

על מנת לאפשר גלישה בנוחות ובקלות, הונגש אתר האינטרנט ברמה של AA, בהתאם לתקן הישראלי 5568 .

האתר נבנה בהתאם להוראות הנגישות המופיעות ב – W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0, level AA

להלן חלק מהפעולות שבוצעו במסגרת הנגשת אתר האינטרנט:

   • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
   • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
   • מבנה קבוע ואחיד לכלל תתי האתרים והדפים באתר.
   • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו Chrome, Mozila).
   • התאמת האתר לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
   • לאובייקטים הגראפיים יש חלופה טקסטואלית (alt).
   • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר.
   • – הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר לאן הם מקשרים.
   • – אפשרות לשנות את הצבעים באתר באמצעות לחיצה על כפתור הרקע באתר.

סייגים לנגישות

יש לציין כי למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש בו עבור כלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות

הנגשת מסמכים

אנו  בעיצומו של תהליך הנגשת מסמכי האתר. הנגשת המסמכים מתבצעת בהתאם לרלוונטיות הקבצים ולתאריך העדכון שלהם. במידה ונתקלתם בקובץ שאינו נגיש, והנכם זקוקים להתאמות נגישות, אנא פנו אל רכזת הנגישות לפי הפירוט בהמשך.

רכזת נגישות

בחברתנו ישנה רכזת נגישות אשר אחראית על נגישות אתר האינטרנט. אנו מזמינים כל אחד מכם לפנות אלינו ואל רכזת הנגישות בכל נושא הקשור לכך. אם במהלך הגלישה נתקלתם בבעיה בנושא נגישות, אנא צרו עימנו קשר באחד מהאמצעים הבאים:

דוא"ל: [email protected]

טל': 08-6792000

מהלך ה"פינוי בינוי" בישראל הפך לחלק מרכזי מההתחדשות העירונית במגוון ערים. בנייני מגורים ישנים נהרסים ובמקומם קמים מתחמי מגורים חדשים לגמרי, המציעים אפשרויות מגורים מופלאות גם לדיירים הוותיקים של הבניינים וגם לדיירים החדשים. אחד מהפרויקטים המרגשים ביותר כחלק מאותו פינוי בינויהוא פרויקט חדש באשקלון הנמצא כעת בשלבים ראשוניים.

מה זה פינוי בינוי ומה ההבדל בין פינוי בינוי לתמ"א 38?

אז מהו פינוי בינויבעצם? המטרה של פינוי בינויהיא לקדם התחדשות עירונית על ידי הריסה של בנייני מגורים ישנים ובנייה של בניינים חדשים במקומם. בבניינים החדשים תהיינה יותר דירות מאשר בבניינים שנהרסו, כך שניתן לשכן בו משפחות נוספות. כמו כן, הבניינים החדשים עומדים בתקני בנייה ובטיחות מתקדמים הרבה יותר מאשר אלה הכלולים בבניינים הישנים.

אז מהו ההבדל בין פינוי בינוי  לתמ"א 38? ראשית, פינוי בינוי כולל הריסה של מספר מבנים במתחם ובמקומם קמים בניינים חדשים הכוללים לרוב גם חניה תת-קרקעית, שטחים ירוקים ציבוריים והדיירים הוותיקים מקבלים דירות חדשות לגמרי מהקבלן. בתהליך זה הדיירים הוותיקים עוזבים את דירותיהם והחברה האחראית על הפינויבינוי משלמת עבורם שכר דירה חודשי עבור מגורים חלופיים. לשם פינויבינוייש צורך באישורים רבים יותר,  עבודות תכנון קפדניות יותר ועוד.

לעומת הליך של פינוי בינוי, התמ"א 38 אינו עוסק במתחם מגורים שלם אלא מתמקד בבניין אחד בלבד. ישנו תמ"א 38/1 שמטרתו רק לחזק את מעטפת הבניין, להוסיף ממ"דים ולרוב גם הוספה של שתי קומות מגורים נוספות, כאשר הדיירים ממשיכים לשהות בדירותיהם. ישנו גם תמ"א 38/2 בו הבניין נהרס לגמרי והדיירים מפונים לדירות זמניות, עבורן משלם היזם. לאחר מכן, בדומה לתהליך של פינויבינוי נבנה בניין חדש שלרוב יכלול יותר דירות והדיירים הוותיקים יקבלו דירות חדשות לגמרי.

מה כולל הליך של פינוי בינוי? מהו סדר הפעולות?

 1. בשביל שניתן יהיה להוציא אל הפועל פרויקט של פינוי בינוי, המדינה צריכה להכיר בכך, קרי, המתחם עצמו שמיועד לפינוי בינוי צריך להיות מוכרז ככזה ע"י מדינת ישראל.
 • לרוב, כשמדברים על פינוי בינוי והכוונה כאן היא אל מתחמים. חייב שתהיינה לפחות 24 יחידות דיור קיימות בשביל שפינוי בינוי יאושר ע"י המדינה.
 • 66% מבעלי הדירות בטאבו צריכים להסכים להליך של פינוי בינוי (עודכן סופית: 2021).

 • אי-אלו מהדיירים ביצעו בעברם עבירות בנייה? הם לא יכללו בספירה הרשמית של הדיירים.

איך פינוי בינוי פגש את "אפגד" – יזם וקבלן בניה?

בשלהי ספטמבר 2017 אוכלס הבניין הראשון במספר בפרויקט פינוי בינוי בשכונת קדמת צהלה שבצפון- מזרחה של תל-אביב. אנו כאן ב"אפגד", הרסנו 120 דירות ישנות ברחובות רמה, אח"י דקר ובית-אל. אכלוס הבניין הראשון בפרויקט פינוי בינוי זה ב"קדמת צהלה", היווה אבן דרך שסימלה עבורנו מעין יריית פתיחה למסע השלמתו של כלל הפרויקט באשקלון.

אנחנו משוכנעים שבשלב זה אתם שואלים את עצמכם: "אבל מה במקום כל זה?" במקום הבניינים שהרסנו, בנינו ארבעה בנייני בוטיק ושני מגדלים מפוארים. סה"כ 332 יחידות דיור.

לנו, כאן ב"אפגד", היה חשוב מאוד לא להרוס שטחים ירוקים; המהות עצמה היא לקחת בניינים קיימים ולשפר אותם עשרת-מונים ממה שהיו קודם לכן, תוך טיפוח שכונות, שדרוגן ברמת איכות החיים ולא פחות חשוב מכך – העלאת ערכו של נדל"ן קיים.

מעבר לכך, שילבנו גם שבילי הליכה בהם הושקעה מחשבה רבה ואזורי-משחקים לרווחת הדיירים של השכונות המדוברות, כך שבסופו של יום כל אותם דיירים ותיקים וחדשים כאחד יוכלו ליהנות מאיכות חיים חסרת פשרות – גם ברמת הנדל"ן עצמו וגם בהיבטים של אדריכלות נוף.

חשוב לומר שבקרב רוב עובדי ומנהלי החברה קיימת מעין תחושת שליחות כאשר יוצא לנו בפועל להיות שותפים משמעותיים במיזם שחלק מתוצאותיו הישירות הן שאדם שבעבר גר בדירה קטנה, מוצא עצמו פתאום גר בדירה גדולה יותר, מרווחת יותר וכזו הכוללת ממ"ד.

אז מה עוד העתיד צופן ל"אפגד" כאשר מדובר בפינוי בינוי?

חשוב להדגיש כי פרויקט פינוי בינוי קדמת צהלה הסתיים ואוכלס. מבחינת מה צופן העתיד? ובכן, במציאות המשתנה בה אנו חיים קשה מאוד לדעת או לנבא מה יילד יום, דבר אחד בטוח: אנו כאן ב"אפגד" נמשיך בדרכנו הוותיקה והאהובה והיא עמידה בחוד החנית של ענף יזמות הנדל"ן בישראל, וכמובן שנמשיך לעדכן אתכם על פרויקטים עתידיים – יהיו אשר יהיו , ממש כאן בבלוג של אפגד.

גודל פונט
ניגודיות